Aristoteles

Aristoteles Holiday Resort & Spa – Ouranoupolis, Athos

 

Хотелскиот комплекс Aristoteles се наоѓа на само 50 метри од морето во Ouranopolis, Halkidiki. Се состои од 235 соби (стандардни соби, superior соби, апартмани). Сите имаат балкон со поглед кон морето, а вклучуваат клима уред, телефон, ТВ со сателитски канали, опремена бања, фен и фрижидер.

Комплексот Aristoteles вклучува СПА центар, ресторан, таверна, бар, мини клуб за деца, мини маркет, базен со капацитет од 500м2, загреан базен, детски базен, игри на вода, тениски терени, терен за одбојка на плажа и приватен простор на плажа со лежалки и организирани спортови на вода.